Grające pocztówki

Kartki grające kojarzą się głównie ze świętami. Stały się bardzo modne kilkanaście lat temu. Wszędzie: w księgarniach, sklepach papierniczych, na poczcie, można było kupić kartki z pozytywkami. Wystarczyło otworzyć kartkę, aby popłynęła z niej melodia kolędy lub pastorałki. Dzisiaj, prócz grających kartek, można wysłać również e-kartkę z melodią. Ale niezależnie od tego jaki rodzaj kartki zdecydujemy się wysłać najbliższym można znaleźć wśród olbrzymiej oferty kartek świątecznych kartki muzyczne. W e-kartkach bywa tak, że podkład muzyczny trwa przez chwilę. W tradycyjnych kartkach każdorazowe otwarcie kartki powoduje włączenie muzyczki. Można jej słuchać tak długo, dopóki nie wyczerpie się bateryjka.

Komu wysłać kartkę grającą? Z pewnością osobie, która kocha muzykę, lubi śpiewać, grać na instrumentach, pasjonuje się muzyką, zajmuje się nią na co dzień czy studiuje na akademii muzycznej. Jeśli jest to osoba bardzo bliska, z pewnością ucieszy się, że przyjaciel pamięta o jej pasji. Ale równie dobrze kartkę dźwiękową można wysłać każdej osobie, która lubi atmosferę świąt i łączy ją z kolędami. Jeśli wiemy, że ktoś lubi jakąś konkretną kolędę, można poszukać odpowiedniej muzycznej kartki, która wygrywa tę właśnie kolędę. Osoba obdarowana taką kartką, z pewnością ucieszy się, że znasz jej ulubione utwory świąteczne. Będzie to również świadczyć o bliskości jaka Was łączy.

Kartki grające mogą zawierać nie tylko życzenia świąteczne, ale również noworoczne. Tutaj większy wybór znajdziemy wśród e-kartek. Na e-kartce łatwiej odtworzyć np. wystrzał szampana czy sylwestrowych fajerwerków. Na tradycyjnej kartce nie da się odtworzyć całego utworu świątecznego. Na e-kartce jest to możliwe i często spotykane. Jeśli zdecydujemy się na wysłanie kartki grającej pamiętajmy również o pięknych życzeniach.