Zabawne życzenia

Te najśmieszniejsze życzenia świąteczne dotyczą zazwyczaj polityki lub charakterystycznych i znanych wydarzeń lub osób. Niestety, wtedy mają one to do siebie, że atrakcyjne są tylko przez jeden „sezon”. Najczęściej wysyłamy je jako świąteczne smsy z życzeniami. Tego typu życzenia można składać przyjaciołom, rodzinie, osobom, które mają poczucie humoru. Z pewnością nie powinniśmy zabawnych życzeń składać szefowi, teściowym (wyjątkiem jest sytuacja, kiedy wszyscy są zaprzyjaźnieni i nie ma tego typu wytyczonych granic), osobom starszym, które mogą nie wychwycić lub nie zrozumieć żartu.

Najczęściej śmieszne życzenia świąteczne są wierszowane, często też umieszczamy je na e-kartkach, znacznie rzadziej na tradycyjnych kartkach bożonarodzeniowych. A oto przykładowe życzenia, które możemy złożyć przyjacielowi:

By kapusta i groch poszła w całości,
Byś z karpia nie połknął ani jednej ości,
Byś kota przytulił o północnej porze,
Byś następne wakacje spędził nad morzem.
Wiem, że to mało na jedne życzenia,
Więc życzę Ci marzeń wartych spełnienia!

Z kolei takie życzenia może złożyć mama, tata lub partner:

Życzę Ci byś w święta ulepił bałwana,
Byś zjechał na sankach i potłukł kolana,
Byś gwiazdkę powiesił na choinki szczycie,
I byś pamiętał: Kocham Cię nad życie!

Zabawne życzenia najczęściej dotyczą atmosfery świąt Bożego Narodzenia, starają się podkreślić wyjątkowość rodzinnego nastroju, a przede wszystkim wprowadzają uśmiech podczas mozolnych i czasochłonnych przygotowań do wigilijnej kolacji oraz rozładowują napięcie.

Pamiętajmy, że Boże Narodzenie to szczególny czas i niezależnie od tego, jakie będziemy chcieli złożyć życzenia, należy pamiętać, aby nie były one wulgarne. Nawet jeśli wiemy, że danej osoby nie uraziłoby to, uszanujmy i starajmy się podtrzymać radony klimat świąt.